13 Грудня, 2024

Potion Tycoon – заснуй своє виробництво з перероблення орків. Чудовий симулятор зіллєваріння та управління магазином.

Чи мріяли ви започаткувати виробництво, в якому можна заробити на окупантах? Влаштувуєте їм бавовну, а потім із зібраних матеріалів запускаєте виробничу лінію) Так, рішення є, і це гра Potion Tycoon від Snowhound Games та Daedalic Entertainment. Ми пограли й готові поділитися своїм враженням. Традиційно почнемо з перегляду трейлеру.

Трейлер

Potion Tycoon – це симулятор управління магазином магії з відьомським підтекстом! Ви можете побудувати та розвивати свій власний магазин із продажу магічних зіль. Управляйте ресурсами, налаштовуйте лінії виробництва, змішуйте компоненти для зілля та оформлюйте пляшечки, щоби продавати їх у своєму магазині. Експериментуйте з новими рецептами, розвивайте свій бізнес та станьте провідною компанією з виготовлення зілля в Магічних Землях.

Гра Potion Tycoon вийшла у ранньому доступі на Steam 13 березня 2023 року і планується, що буде у ньому приблизно один рік. Розробники обіцяють додати багато нових функцій та поліпшень до повної версії гри, таких, як нові типи зілля, нові інгредієнти, нові локації, нові фракції, новий сюжет та багато іншого. Нещодавно для гри випустили цікаве оновлення, яке привнесло багато цікавих змін.

Ігролад

Гра має два рівні складності Новачок та Адепт та дві локації у Місячному місті. Це престижний гірський район та болотні участки на околицях міста. На початку ви обираєте назву магазину та можете пройти навчання. Звісно, матимете стартовий капітал, це гроші та престиж. Зона для будівництва обмежена, але досить велика.

Potion Tycoon ігролад

Почати варто з планування магазину й будівництва відповідних приміщень та кімнат. Про будівництво поговоримо окремо. У грі є 3 напрями: Здоров’я, Чародійство та Забезпечення. Основна ціль це здобути максимальну популярність в усіх цих напрямах і обійти трьох інших конкурентів. Зосередьте зусилля на одному напряму чи розвивайте усі одразу, це вже на ваш розсуд. Для кожного з напрямів є свої гілки завдань, окрім цього ви отримуватимете спеціальні замовлення від представників різних фракцій, за виконання яких будете здобувати їхню прихильність, різні бонуси на нагороди на вибір. Налагодіть виробництво, прикрашайте магазин на свій розсуд, плануйте дії та думайте на крок вперед щоб виграти гонку конкуренції.

Будівництво

Залежно від обраної локації ви будете мати обмежену за розміром зону для будівництва. Якась вужча і вища, інша ж ширша, але нижча.

Вам доступні сходи для з’єднання різних кімнат, звичайні кімнати, які будуються над землею і в яких можна продавати готову продукцію чи облаштувати зону відпочинку для працівників та підземні приміщення для виробництва продукції, зберігання матеріалів і вирощування інгредієнтів.

Кімнати можна розтягувати за шириною, якщо її звичайний розмір вас не влаштує. Також можна керувати рухом покупців, забороняючи прохід на певні поверхи. 

Загалом система будівництва досить приємна та гнучка. Усе обладнання можна переносити, розтягнути кімнату за потреби чи навіть просто змінити її розташування одразу з усім вмістом. Важливим аспектом є і Лабораторія. У ній можна покращувати різні сфери виробництва, декору й оформлення. На дослідження витрачається престиж, а займатися ними має кваліфікований Алхімік.

Виробництво

Виробництво є одним із найцікавіших аспектів  Potion Tycoon. Для кожного зілля потрібен свій цикл та метод обробки інгредієнтів. Тут і розкривається вся краса і креативність. Для зілля потрібно використати, як мінімум 2 компоненти, їх, у свою чергу, можна обробляти(вимочувати, міщити, нарізати, сушити тощо). Це потрібно для усунення негативних ефектів від компонентів. Після створення рецепту ви даєте назву зіллю, фіксуєте ціну й обираєте дизайн пляшечки, щоби підвищити привабливість для покупців. Чим вищий показник привабливості тим частіше його купуватимуть.

Рецепт ідеального зілля: беремо декілька пальців мертвого окупанта, додаємо бандера смузі й отримуємо зілля красномовства(певно, від святого вогню окупант тепер і слово паляниця вимовить). Дивно, його привабливість 0%, навіть для цього це біосміття не годиться.

Після створення рецепту ви можете почати процес виготовлення, для цього потрібні спеціальні кімнати, обладнання та персонал, про який ми поговоримо окремо. Наймаємо потрібних фахівців, будуємо: ступки, плити, машинки для розливу, маринатори, сушарки та інше. Окрім цього потрібно забезпечити надходження потрібної кількості інгредієнтів. Будуйте спеціальні кімнати і використовуйте Парники та Ящики для культивації, щоб вирощувати потрібні рослини. Для отримання нових насінин виконуйте завдання та прохання фракційних осіб. Також час від часу до вас завітає мандрівний торговець, який пропонуватиме цікаве насіння за певну ціну. Готову продукцію розміщуйте на вітринах та продавайте, а надлишок зберігайте на складі.

Виробництво дуже важливий процес, вам необхідно все детально планувати, щоб досягти максимальної ефективності. Адже без потрібних компонентів виробництво просто простоюватиме, а гроші на зарплату і суміжні витрати потрібно буде знаходити чи позичити.

Персонал

Персонал можна найняти за гроші та престиж. Оплата робітнику визначається його кваліфікацією. Є такі класи найманців: Оператор, Механік, Клерк, Алхімік, Менеджер. Кожен з них може виконувати відповідну до спеціалізації роботу. У процесі якої буде підвищуватися рівень працівника і його ранг можна поліпшити, обравши нову спеціалізацію чи покращивши поточну. При покращені на вибір буде доступне одне з трьох підсилень. Для механіка це, наприклад: збільшення на 25% швидкості росту трав і грибів, які він посадив, збільшення розміру врожаю, який він збере чи зменшена витрата витривалості для виконання роботи. Це тільки приклад, таких поліпшень є багато.

Крім цього працівники мають показник витривалості і повинні відпочивати в спеціальних кімнатах. Кожна кімната має свій виробничий рейтинг і якщо він буде замалий, то робітник може відмовитися від праці й буде сумний. Підняти рейтинг можна за допомогою покращення умов праці(вентиляція, автоматизація) чи прикрашання(ліхтарі, таблички, рамки тощо).

Підсумок

Що ж, у підсумку ми маємо досить цікаву гру з приємним візуальним оформленням, музичним супроводом та продуманим ігроладом. На платформі Steam проєкт має понад 85% схвальних рецензій. Єдиний мінус – це брак української локалізації, але гра ще перебуває в ранньому доступі тому купуйте її і прохайте розробників додати в неї солов’їну. Тим паче, що на неї часто діє знижка, а регулярна ціна не така й велика та становить 379 гривень. Ми розповіли тільки основні механіки та елементи, Potion Tycoon пропонує значно більше, рекомендуємо вам спробувати побудувати власний прибутковий магазин та обов’язково діліться цікавими рецептами в коментарях.

Декілька світлин

Підписуйтесь на наші соціальні мережі та не забувайте підтримувати ЗСУ своїми донатами. Якщо ви додатково хочете допомогти нам, то необхідна інформація є на цій сторінці.

***

Любіть ігри та Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *